Цілі УСА

Ситуація 

Масова свідомість живе стереотипами. Коли пересічний громадянин виступає проти зброї і – побоюючись злочинності – за збереження існуючого стану речей, він, зазвичай, не знає декількох простих фактів. Наприклад, того, що сьогодні в Україні можна легко придбати будь-яку зброю, окрім пістолетів або кулеметів, витративши місяць часу та трохи нервів або – на вибір – 350-500 доларів за оформлення дозволу. Таким чином, сьогодні в Україні обертається від одного до двох мільйонів лише легальних стволів. 
 
Отже, легальна зброя в Україні ВЖЕ є. Проблема в тому, що ця сфера – наскрізь корумпована та базується на абсурдних засадах. 
 
Кожен – потенційний обвинувачений
 
  • В Україні досі відсутній закон «Про зброю» – все регулюється наказами МВС, які довільно змінюються. І засинаючи сьогодні законослухняним громадянином, завтра ви можете прокинутися злочинцем. 
 
Неконституційна дискримінація за віком 
 
  • Купувати гладкоствольну зброю можна з 21-го року, а нарізну – з 25-ти. Чомусь держава довіряє автомати 18-річним юнакам в армії, але з підозрою ставиться до них «на гражданці». Подібне обмеження не лише логічно невмотивоване – воно ще й антиконституційне. 
 
Заборонена найзручніша зброя для самозахисту
 
  • В Україні заборонена короткоствольна нарізна зброя, хоча саме вона є ідеальною для самозахисту. Рішення заборонити «короткоствол» і водночас дозволити мати на руках гвинтівки не виглядає надто логічним. Побоювання щодо зростання злочинності внаслідок «легалізації» пістолетів не мають під собою підстав – як свідчить статистика, легальна зброя рідко використовується у кримінальних злочинах. В той же час, придбати її на «чорному ринку» досить просто. І злочинці вже це зробили. 
 
Захищаєшся? Винен!
 
  • Сьогодні навіть за наявності легальної зброї вдома її вкрай важко використати при самообороні, щоб потім не потрапити «під статтю». Розмови про те, що хай краще судять троє, ніж несуть шестеро, ведуть зазвичай або дійсно рішуче налаштовані щодо своєї безпеки люди (мізерна меншість) або бравурні тролі, які часто навіть не знають, чим рушниця відрізняється від гвинтівки (переважна більшість). Втім, це не відміняє дикості самої ситуації, коли ти маєш робити вибір між безпекою себе та своїх рідних з одного боку або можливістю потрапити за грати – з іншого. 
 
Власну зброю ремонтують лише злочинці
 
  • Принаймні, так це є зараз згідно з наказом МВС. Будь-які операції, пов’язані з ремонтом або модифікацією зброї (хоча сучасна зброя у більшості своїй модульна і в принципі не треба особливого уміння, щоб її полагодити) – поза законом.
 
Є зброя – нема де стріляти
 
  • Суворо обмежується стрільба в «недозволених місцях», а процедура отримання дозволу на обладнання тиру/стрільбища настільки забюрократизована, що її практично неможливо пройти. Тому в більшості населених пунктів стріляти просто нема де. А спроба постріляти в безлюдному яру поза містом може закінчитися судовим вироком.
 
Перевезення за сімома замками
 
  • Вимоги до транспортування зброї настільки жорсткі, що у її власника немає жодного шансу нею скористатися у ситуації раптового нападу. 
 
Все це робиться не для того, щоб зробити ваше життя безпечнішим. Це робиться для того, щоб ми всі знаходились на межі закону. І продовжували фінансувати корумповану дозвільну систему. 
 

Цілі Української стрілецької асоціації

 
Українська стрілецька асоціація виступає за суспільство, в якому законодавство щодо виробництва, застосування та обігу зброї базується на наступних принципах:
 
1. Право на зброю – невід’ємне право вільної людини
 
Зброя є інструментом, за допомогою якого людина може захистити себе, своїх близьких, своє майно від будь-яких протиправних посягань – будь то посягання з боку злочинців чи тиранія уряду. Вільне володіння зброєю є одним з базових прав людини, якого вона може бути позбавлена лише за вироком суду у разі скоєння тяжкого злочину або в внаслідок втрати дієздатності. Цей пункт має бути закріплений в Конституції України. 
 
2. Зважена доступність
 
Будь-який повнолітній та дієздатний громадянин України або іншої країни, що знаходиться в Україні на законних підставах, який не був осуджений за важкі злочини, має право будь-якої миті прийти до магазину та придбати будь-яку вогнепальну зброю (гладкоствольну, нарізну довгоствольну, нарізну короткоствольну). Реєстрацією зброї займається магазин. Всі охочі придбати зброю перевіряються через відкриту електронну базу МВС на відсутність у них судимостей та судових обмежень, після чого магазин стає до оформлення ліцензії встановленого державою зразка. Якщо людина купує свою першу одиницю зброї, вона сплачує відчутний, але доступний одноразовий податок. Мета податку – встановити певний прийнятний майновий ценз, який зробить придбання зброї свідомим рішенням людини. 
 
3. Єдина ліцензія

Разом зі зброєю людина отримує ліцензію, яка дає їй право володіти, носити, транспортувати, модифікувати, робити ремонт і проводити будь-які інші операції зі своєю зброєю та набоями, а також з легально придбаною зброєю та набоями третіх осіб за спільною домовленістю. 

Ліцензія видається на людину, а не на одиницю зброї. Ліцензія є безстроковою та не вимагає переоформлень. Одна людина – одна ліцензія – будь-яка кількість одиниць зброї.
 
4. Стріляй у будь-якому безпечному місці
 
Організація стрільбищ не вимагає ліцензування. Стрільбищем може бути будь-яке місце, стрільба на якому не завдасть шкоди оточуючим – за межами міста або спеціальне обладнане приміщення у місті. Можна вільно стріляти зі зброї та робити будь-які вправи з нею, якщо стрілець переконався, що його дії не принесуть нікому шкоди і що обране місце підходить для вправ зі зброєю, враховуючи її тактико-технічні характеристики. Відповідальність за ненавмисне поранення/вбивство третіх осіб стрілець несе згідно з законодавством. 
 
5. Просто розробляти

Будь-яка повнолітня та дієздатна людина незалежно від громадянства, яка не була осуджена за тяжкі злочини, може придбати державну ліцензію встановленого зразка на конструкторську розробку зброї. Ліцензія видається на встановлений законом строк та вимагає подовження. 
 
6. Просто виробляти

Будь-яка повнолітня та дієздатна людина незалежно від громадянства, яка не була осуджена за тяжкі злочини, може придбати державну ліцензію встановленого зразка на виробництво зброї. Ліцензія видається на встановлений законом строк та вимагає подовження. 
 
7. Просто продавати
 
Будь-яка повнолітня та дієздатна людина незалежно від громадянства, яка не була осуджена за тяжкі злочини, може придбати державну ліцензію встановленого зразка на продаж зброї. Ліцензія видається на встановлений законом строк та вимагає подовження.
Яндекс.Метрика