Ідея

Озброєний громадянин – сам собі держава. Сам собі дільничний інспектор, суддя і судовий виконавець. Якщо людина купує зброю (законно купує, не ховаючись), вона перекладає на себе частину державних обов’язків: захищати і охороняти. Втручатися у ситуації, які вимагають відновлення громадського порядку. Бути гарантом цього порядку в радіусі польоту кулі.
 
Є категорія людей, які вважають, що держава мусить бути нянькою – вчити, годувати, оберігати громадян, мов дітей. Таким людям зброя не потрібна, вони бачать у ній не захист, а загрозу. А є люди, які не покладають на державу зайвих надій і звикли тримати свої прибутки, свою свободу і свою безпеку у власних руках. Саме для таких людей ми створили Українську стрілецьку асоціацію і цей сайт.
 
Зброя – це демократія, бо вона робить людей рівними і кожному дає право голосу. Важко не почути людину, в руках якої пістолет. В країнах, що зараз виступають зразками демократичного суспільства, зброя завжди була контекстом, крізь який проростав феномен вільного, правосвідомого громадянина. І ми кажемо не про кіношний Дикий Захід зі стріляниною в салунах, а, скажімо, про Швейцарію. Про тиху, впорядковану Швейцарію, яка посідає третє місце у світі за щільністю розповсюдження вогнепальної зброї.
 
Західне громадянське суспільство починалося зі зброї. Суспільство, в якому кожен громадянин вважає себе не лише об’єктом державного права, але й суб’єктом його, не лише пасивним споживачем порядку, але й творцем, – це суспільство починалося з револьверів у шкіряних кобурах, з дробовиків біля сідла. З неформального правосуддя, з виборних шерифів, з відчуття, що людина, власне, і є джерелом закону і влади.
 
Демократія – це, як відомо, «правила поведінки, прийняті у громаді добре озброєних джентльменів». Наш сайт і наша Асоціація – для джентльменів, які цінують свободу і демократію. Справжню демократію, справжню свободу. 
 
Яндекс.Метрика